Usługi szklarskie

PROFESJONALNA OBRÓBKA SZKŁA I LAMINOWANIE

 

Zajmujemy się profesjonalną obróbką szkła. Pracujemy w oparciu o najnowsze technologie z zakresu obróbki i laminowania szkła. Nasz sposób na sukces to połączenie dużej wiedzy – potwierdzonej kilkunastoletnim doświadczeniem – naszych pracowników oraz korzystania z najwyższej jakości materiałów. Oferujemy następujące usługi: docinanie na wymiar, wiercenie otworów, szlifowanie i polerowanie szkła, fazowanie szkła, piaskowanie, hartowanie, laminowanie szkła, klejenie metodą UV.

Docinanie szkła
Docinamy szkło na dowolny wymiar z dokładnością co do 1 mm.

Wiercenie
Wiercimy otwory w szkle o dowolnej grubości. Dzięki wierceniu możemy poszerzyć w sposób znaczący funkcjonalność i wykorzystanie szkła w przestrzeni nas otaczającej.
Minimalna średnica otworu: 5mm

Szlifowanie i polerowanie
Szlifowanie szkła polega na obróbce krawędzi. Ma to nie tylko wpływ na estetykę, zapewnia bowiem bezpieczeństwo podczas kontaktu ze szkłem. Szlifowaniu poddawane są te krawędzie szkła, które są widoczne po jego montażu. Wykonujemy szlifowanie odcinków prostych oraz krzywoliniowych.

Oferujemy dwa rodzaje szlifu: polerowany lub matowy.

Fazowanie
Procesowi fazowania można poddać praktycznie każdy rodzaj szkła. Powierzchnia obrobiona jest następnie wykańczana wysokiej jakości polerem, który nadaje estetyczny wygląd.

Hartowanie
Hartowanie szkła polega na nagrzaniu szkła do temp. 620–680 °C i oziębieniu go w strumieniu sprężonego powietrza. W efekcie czego szkło hartowane jest szkłem bezpiecznym o wytrzymałości na naprężenia mechaniczne i termiczne wyższej prawie czterokrotnie niż szkło niehartowane.

 

Piaskowanie
Piaskowanie to proces obróbki powierzchni szkła polegający na usunięciu warstwy materiałem ściernym działającym pod ciśnieniem. Piaskowaniu może zostać poddane szkło zwykłe, hartowane czy laminowane.
Podczas procesu piaskowania możemy tworzyć na szkle dowolne wzory i napisy – ogranicza Nas jedynie wyobraźnia.

Lakierowanie
Lakierowanie szkła odbywa się poprzez naniesienie powłoki emalii o jednolitym kolorze na powierzchnię szkła. Do lakierowania wykorzystujemy paletę kolorów RAL ( farby ceramiczne i wodne).

Laminowanie
Laminowanie szkła polega na sklejeniu ze sobą dwóch lub więcej warstw szkła za pomocą foli PVB. Metodę tę często stosuje się, aby otrzymać szkło dekoracyjne, które daje niemalże nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni pod względem wzorów i kolorystyki.

Klejenie UV
Metoda klejenia UV umożliwia trwałe łączenie elementów szklanych oraz łączenie szkła z innymi materiałami takimi jak np.: metal, drewno czy kamień. Warstwa kleju jest bardzo cienka i przeźroczysta, w konsekwencji praktycznie niewidoczna. Spoina taka ma bardzo dużą wytrzymałość mechaniczną oraz jest odporna na działanie czynników chemicznych. Doskonale sprawdza się przy produkcji mebli, gablot, stolików.

Obróbka CNC

Posiadamy w parku maszyn Intermac Master 38.5 – monoblokowy 5-osiowy CNC do obrabiania elementów budowlanych w zakresie: frezowania, wiercenia, polerowania, cięcia i fazowania szkła.
Zakres pracy osi: X = 3900 mm, Y = 2100 mm, Z = 465 mm, A = – + / – 90°, C = nieskończone