Szkło

Szkło FLOAT

Jest to szkło o idealnie gładkiej powierzchni. Jest całkowicie pozbawione zniekształceń optycznych, dlatego też znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagana jest idealna przejrzystość pozbawiona zniekształceń. Szkło float podlega wszystkim typom obróbki.

Float jest połączeniem piasku szklarskiego, wapna, dolomitu, węglanu sodu i tlenku glinu. Składniki po wymieszaniu są podgrzewane do temperatury 1500 stopni, następnie, po stopieniu, zostaje umieszczane w płytkiej wannie ciekłej cyny, w której się unosi i tworzy pięknie wypolerowaną warstwę szkła.

W przypadku szkła float mogą być fazowane lub szlifowane. W wyniku procesu fazowania uzyskujemy szerokie ozdobne cięcie wzdłuż krawędzi szkła. W usłudze standardowej zarówno faza jak i szlif są polerowane, dzięki czemu produkt charakteryzuje się wysoką jakością estetyczną. Na specjalne życzenie naszych Klientów możemy wykonać także fazę matową. Przycinamy szkło na dowolnie wybrany przez Państwa wymiar.

Istnieje także możliwość wyboru grubości szkła – tak, by niezależnie od przeznaczenia spełniało wszystkie Państwa oczekiwania u wymagania. Jesteśmy elastyczni i wierzymy, że jesteśmy w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby naszych Klientów. Na rynku występuje także szkło opti-white. Jest to szkło powstałe w wyniku obrobienia kwasem szkła float. Szkło Optiwhite jest satynowe i posiada idealnie białą barwę.

Dostępne grubości: 4, 5, 6, 8, 10, 12, 15 mm.
Zastosowanie: drzwi szklane, kabiny prysznicowe, ściany i zabudowy szklane, balustrady, podłogi, schody, daszki, świetliki, meble, gabloty, półki, wszelkie szklane elementy wyposażenia wnętrz.

Szkło OptiWhite

​Szkło OptiWhite jest całkowicie przezroczystym szkłem float o obniżonej zawartości żelaza. Szkło jest praktycznie bezbarwne a zielonkawe zabarwienie charakterystyczne dla zwykłego szkła Float, zauważalne szczególnie przy grubszych taflach, zostało całkowicie wyeliminowane.

Szkło Optiwhite zachowuje naturalne barwy, wyraźniej ukazuje przedmioty i lepiej przepuszcza światło we wszystkich swoich zastosowaniach. Wyjątkowo wysoka przepuszczalność energii słonecznej sprawia, że szkło Optiwhite okazuje się najlepsze i w kolektorach słonecznych, i w lustrach odbijających energię słoneczną. Znakomicie podnosi widoczność wewnątrz i na zewnątrz budynku, a jako materiał używany we wnętrzach prezentuje przedmioty z większą przejrzystością. W meblach poprawia wygląd materiałów wykończeniowych. Kiedy zachodzi potrzeba pokazania prawdziwych kolorów , bądź gdy wymagane jest uzyskanie maksymalnej przepuszczalności światła, wówczas właściwym wyborem będzie zastosowanie szkła Optiwhite.

Dostępne grubości: 4, 5, 6, 8, 10, 12, 15 mm.
Zastosowanie: drzwi szklane, kabiny prysznicowe, ściany i zabudowy szklane, balustrady, podłogi, schody, daszki, świetliki, meble, gabloty, półki, wszelkie szklane elementy wyposażenia wnętrz.

Szkło LACOBEL

​LACOBEL to szkło z grupy float. Szkło pokrywane jest z jednej strony wysokiej jakości lakierem – zawsze po stronie struktury nośnej, zabezpieczając przy tym kolor i wygląd szkła na długi czas. LACOBEL jest łatwy w montażu, a dzięki ogromnym walorom estetycznym oraz swojej funkcjonalności zdobywa coraz większą popularność i uznanie wśród Klientów, jak również projektantów i designerów. Szkło doskonale sprawdza się w miejscach, które są narażone na zanieczyszczenia, ponieważ jednolita powierzchnia szklana pozwala na łatwe usunięcie codziennych zabrudzeń takich jak tłuszcz, woda, kurz itp. Z tego względu lacobel znajduje swoje zastosowanie w takich pomieszczeniach jak kuchnia, łazienka czy przedpokój.

W ofercie dostępna jest wersja SAFE, która zapewnia dodatkową ochronę przed zadrapaniami, wilgocią, a także rozpryśnięciem szkła w przypadku jego rozbicia. Z racji tego, że LACOBEL występuje w szerokiej gamie kolorów, z łatwością można go łączyć z innymi rodzajami materiałów taki jak metal, drewno lub metal, a także innym szkłem lakierowanym o kontrastowym zabarwieniu. W chwili obecnej w swojej ofercie posiadamy 33 kolory szkła.

Dostępna grubość: 4 mm
Termin realizacji: do 2 dni roboczych
Zastosowanie: panele ścienne i dekory w kuchni i w łazience, drzwi do szaf, drzwiczki szklane, meble.

W ofercie posiadamy również matową odmianę szkła – MATELAC

Szkło ANTISOL

Antisol jest szkłem barwionym w masie. Ma charakter absorpcyjny, co oznacza, że tłumi i absorbuje promieniowanie świetlne i cieplne. Efekt barwionego szkła uzyskiwany jest poprzez dodanie odpowiednich składników, które umożliwiają uzyskanie pożądanego koloru. Podstawowymi barwami ANTISOLu są: brąz, zieleń, niebieski, grafit i czarny. Szkło barwione można stosować jako pojedyncze, hartowane lub w szybach zespolonych.

Zarówno barwa szkła antisol jak i przepuszczalność światła zależą od jego grubości. Do głównych cech szkła ANTISOL należą: niska refleksyjność, ochrona UV, niska przepuszczalność światła, efekty wizualne zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Zastosowanie: szklane zabudowy, szklane drzwi, ścianki, kabiny prysznicowe, gabloty, stoły itp. Przy wykorzystaniu szkła w budownictwie najczęściej poddaje się je procesowi hartowania, tak by odporność na różnicę temperatur była większa.

Szkło PIASKOWANE

Matowy wzór uzyskiwany jest poprzez uderzanie powierzchni szkła drobinkami materiału ściernego. Elementy mające pozostać przezierne są podczas piaskowania chronione przesłoną.

Za pomocą tej metody można matować zarówno całe powierzchnie jak i małe motywy artystyczne, np. logo firmy. Głębokość piaskowania i stopień przezierności szkła zmieniają się w zależności od natężenia strumienia i użytego materiału.

Wykorzystując metodę piaskowania możemy w dowolny sposób urozmaicić wygląd produktów szklanych, dostosowując je do wystroju wnętrza. Piaskowaną powierzchnię zabezpieczamy chemicznie, dzięki czemu uzyskujemy efekt szkła mlecznego oraz poprawienie walorów użytkowych szkła piaskowanego.

Procesowi piaskowania można poddać każdy rodzaj szkła. Jeśli poddamy temu procesowi szkło satynowane uzyskamy na nim wzmocnienie wzoru i efekt dwupłaszczyznowości. Szkło piaskowane podlega wszystkim typom obróbki.

Zastosowanie: drzwi szklane, kabiny prysznicowe, ściany i zabudowy szklane, parawany, balustrady, podłogi, schody, meble, półki, wszelkie szklane elementy wyposażenia wnętrz, lustra.

Szkło LACOMAT

LACOMAT jest neutralnym, matowanym i przezroczystym szkłem typu FLOAT, podobnym do szkieł piaskowanych i trawionych kwasem. Mimo, iż wygląda jednakowo z każdej strony, to tylko jedna z nich pokryta jest dwuskładnikowym matowym lakierem, co znacząco zwiększa jej trwałość i chroni przed zabrudzeniami. Powierzchnia szkła jest wcześniej impregnowana dla lepszego przylegania lakieru.

Podlega wszystkim rodzajom obróbki, lecz hartowanie i gięcie należy wykonać przed położeniem lakieru. Procesowi lakierowania można poddać każdy rodzaj szkła.

Zastosowanie: ścianki działowe i ścianki przesuwne, szklane drzwi stałe i przesuwne, wypełnienie balustrad, ścianki działowe balkonów, stopnie schodów, płyty podłogowe, kabiny prysznicowe, parawany nawannowe, meble kuchenne i łazienkowe kuchenne , łazienki, szafki, półki, szafy na książki, regały, przepierzenia.

Szkło DECORMAT

Szkło DECORMAT to rodzaj szyby piaskowej uzyskiwanej w chemicznym procesie matowienia. Swoim wyglądem przypomina szkło zaparowane lekką mgiełką. Barwa szkła decormat uzyskiwana jest w pierwszych procesach produkcyjnych (barwienie w masie). W przeciwieństwie do szkła piaskowanego – szkło DECORMAT jest łatwe do utrzymania w czystości.

Zastosowanie: drzwi i blaty.

Szkło HARTOWANE na wymiar

Szkło hartowane termicznie jest około cztery razy bardziej wytrzymałe niż zwykłe szkło float o tej samej grubości i konfiguracji, a ponadto musi spełniać wymagania normy EN 12150 (cz. 1 i 2).

W przypadku rozbicia szkła, rozpadnie się ono na wiele małych kawałków, co skutkuje mniejszym prawdopodobieństwem poważnego pokaleczenia. Hartowanie szkła polega na nagrzaniu szkła do temp. 620–680 °C i oziębieniu go w strumieniu sprężonego powietrza. W efekcie czego szkło hartowane jest szkłem bezpiecznym o wytrzymałości na naprężenia mechaniczne i termiczne wyższej prawie czterokrotnie niż szkło niehartowane.

Szkło hartowane nie jest szkłem antywłamaniowym. Staje się nim dopiero po poddaniu go procesowi laminowania.Szkło hartowane często określa się mianem „szkła bezpiecznego”, ponieważ spełnia ono wymagania wielu europejskich przepisów i norm budowlanych wyznaczających standardy dla szkła bezpiecznego.

Szkło HARTOWANE jest szkłem bezpiecznym, po stłuczeniu rozpada się na drobne kawałki eliminując ryzyko skaleczenia, zwiększona wytrzymałość mechaniczna (możliwość mocowania punktowego), podwyższona wytrzymałość na nagłe zmiany temperatury.

Wszelkie typy obróbki należy wykonać przed procesem hartowania – szkło hartowane nie może być poddawane docinaniu, tępieniu, szlifowaniu, przewiercaniu itp., ponieważ czynności te osłabiłyby wytrzymałość i spowodowały jego zniszczenie.
Normą szkła hartowanego są delikatne nierówności płaszczyzny i drobne skazy.

Zastosowanie: Kabiny prysznicowe, drzwi szklane, balustrady, schody szklane, ścianki działowe i zabudowy szklane, zadaszenia, przegrody balkonowe, elementy wyposażenia wnętrz, witryny sklepowe, stoliki kawowe i stoły.

Szkło BEZPIECZNE VSG

Szkło BEZPIECZNE VSG posiada atest O2. Jest to szkło wielowarstwowe, powstające w wyniku sklejenia dwóch lub więcej tafli szkła float i jednej lub wielu folii PVB. Folie zastosowane do łączenia szkła mogą być bezbarwne lub matowe

Zalety: ochrona przed zranieniem odłamkami szkła, ochrona przed aktami wandalizmu i włamaniami- pękając szyba nie wypada z zamontowanego miejsca.

Sposób oznakowania szyby laminowanej: np. 33.1 oznacza: dwie szyby, każda o grubości 3 mm połączone folią o grubości 0.38 mm

Rodzaje szkła VSG: bezbarwne – 22.1, 33.1, 44.1, 44.2, 44.4, 33.4, 55.1, matowe – 22.1, 33.1, 44.1

W przypadku uderzenia w szkło i jego rozbicia, szkło pęka, ale jego odłamki zostaną w tafli przyklejone do folii. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie istnieje zwiększone niebezpieczeństwo rozbicia szyby, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku.

Zastosowanie: schody szklane, podłogi szklane, daszki szklane, balustrady szklane, świetliki, kabiny prysznicowe, drzwi szklane, ściany szklane, szkło kuloodporne (pancerne),antywłamaniowe w biurach, sklepach, placówkach oświaty, mieszkaniach.

Szkło BEZPIECZNE VSG

Szkło BEZPIECZNE VSG posiada atest O2. Jest to szkło wielowarstwowe, powstające w wyniku sklejenia dwóch lub więcej tafli szkła float i jednej lub wielu folii PVB. Folie zastosowane do łączenia szkła mogą być bezbarwne lub matowe

Zalety: ochrona przed zranieniem odłamkami szkła, ochrona przed aktami wandalizmu i włamaniami- pękając szyba nie wypada z zamontowanego miejsca.

Sposób oznakowania szyby laminowanej: np. 33.1 oznacza: dwie szyby, każda o grubości 3 mm połączone folią o grubości 0.38 mm

Rodzaje szkła VSG: bezbarwne – 22.1, 33.1, 44.1, 44.2, 44.4, 33.4, 55.1, matowe – 22.1, 33.1, 44.1

W przypadku uderzenia w szkło i jego rozbicia, szkło pęka, ale jego odłamki zostaną w tafli przyklejone do folii. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie istnieje zwiększone niebezpieczeństwo rozbicia szyby, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku.

Zastosowanie: schody szklane, podłogi szklane, daszki szklane, balustrady szklane, świetliki, kabiny prysznicowe, drzwi szklane, ściany szklane, szkło kuloodporne (pancerne),antywłamaniowe w biurach, sklepach, placówkach oświaty, mieszkaniach.